سوالات ضمانت و مهلت تست

ضمانت استوک

از کجا معلوم لپتاپی که از شما می‌خرم سالم باشد؟ ضمانت می‌دهید؟

کالا‌های استوک قرمزاستوک دارای ضمانت سلامت کتبی و 7 روز مهلت تست از تاریخ خرید هستند. این ضمانت 7روزه شامل تمام مشکلات و معایب سخت‌افزاری و مغایرت کالای ارسالی با موارد مندرج در سایت می شود.

در حقیقت این ضمانت 7 روز به شما این امکان رو میده تا با خیال کاملا راحت دستگاهتون را تست کنید و در صورت وجود مشکل فنی، بتونید برای رفع عیب مرجوعش کنید.

 

ضمانت قرمزاستوک دقیقاً شامل چه مواردی می‌شود؟

ضمانت میشود که محصول خریداریشده توسط شما از فروشگاه قرمزاستوک، دارای سلامت فنی و سختافزاری است. 

فروشگاه قرمزاستوک کارکرد صحیح سخت‌افزار دستگاه‌های خود در استفاده‌ی صحیح و با رعایت موارد ضروری را تضمین می‌کند.این دستگاه، طی مدت درج‌شده روی کارت ضمانت، دارای ضمانت تعمیر و تعویض کلیه‌ی قطعات (غیر از بدنه، بخش‌های زینتی و اقلام مصرفی مانند باتری و شارژر) و پشتیبانی نرم‌افزاری (مانند نصب ویندوز و برنامه های عمومی) است.

آیا این ضمانت را به صورت کتبی می‌دهد؟

بله، در صورت درخواست مشتری برگه‌ای ممهور و تاریخ‌دار تحت عنوان «ضمانت‌نامه» تقدیم خریداران محترم می‌شود.

این ضمانت‌نامه به چه دردی می‌خورد؟

جهت افزایش اطمینان خاطر خریدار از سلامت سخت‌افزار دستگاه. این امکان برای شما وجود دارد که طی مدت‌زمان درج‌شده در کارت ضمانت، تحت عنوانِ «مهلت تست سخت‌افزار»، دستگاه را بررسی بفرمایید.

چنانچه در مدت قید‌شده در کارت ضمانت کالا، دستگاه دچار نقص گردید و یا حین بررسی و تست دستگاه مشکلی مشاهده شد، قرمزاستوک موظف به رفع مشکل مربوطه خواهد بود. درصورتی‌که مشکل به‌وجود‌آمده جدی و زمان بر باشد و کالای مشابه موجود باشد،کالای جایگزین برای مشتری ارسال خواهد شد، در صورتی که کالای جایگزین موجود نباشد، در صورت رضایت مشتری دستگاه خریداری‌شده با دستگاهی یکسان و یا مشابه و هم‌رده‌ی خود تعویض خواهد شد. ضمناً چنانچه شرایط تعویض دستگاه مقدور نباشد، دستگاه مرجوع خواهد شد و وجه خرید به صورت تمام‌ و‌کمال به خریدار محترم برگردانده خواهد شد.

چه مواردی شامل ضمانت قرمزاستوک نمی‌شوند؟

بدیهی است در موارد ذیل امکان مرجوعی دستگاه نیست، مگر در صورت امکان:

  1.       انتخاب نادرست دستگاه از نظر ناکارآمد بودن برای کاربری شما (مشخصه‌های ظاهری و سخت‌افزاری)؛
  2.       عیوب ظاهری (به توضیحات تکمیلی مراجعه نمائید)؛
  3.       پشیمانی از خرید
  4.       منقضی شدن مهلت ضمانت
دستگاهی که ازتون خریدم شامل موارد گارانتی میشه، باید چکار کنم؟

به‌راحتی با پشتیبانی قرمزاستوک هماهنگ می‌کنین و دستگاه رو به ما تحویل می‌دین.

دستگاهی که مرجوع شده هم، به محض اینکه به دست ما برسه به واحد مربوطه ارجاع داده میشه تا بررسی بشه و در صورتی که شامل موارد گارانتی باشه، کالای مشابهی با کالای خریداری‌شده به مشتری بازگشت داده میشه، و در صورت عدم وجود کالای مشابه، با توجه به شرایط بازار، کل مبلغ فاکتور به خریدار محترم تقدیم می‌شه (این مورد توسط قرمزاستوک تعیین و به مشتری محترم اعلام میشه).

هزینه برگشت کالا و ارسال مجدد کالا به عهده مشتری عزیز هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *