مقالات استوک

لپ تاپ ریفربیش یا رفرش چیست

لپ تاپ ریفربیش یا رفرش چیست

لپ تاپ ریفربیش یا رفرش چیست

لپ تاپ رفریبیش یا رفرش چیست  کلا به  لپ تاپ هایی رفرش  می گویند . که بدلیل نقص سخت افزاری در قطعات لپ تاپ یا مشکلات ظاهری  توسط مشتری به نمایندگی عودت می گردد. و نمایندگی ها این دستگاهها را به کارخانه سازنده یا شرکتهای طرف قرارداد آنها جهت تعمیر عودت می دهند . کارخانجات دستگاهها را بعد از تعمیر و تست مجدد به بازار برای فروش ارسال می کنند .اما روی جعبه آنها کلمه رفربیش را درج می نمایند . بدلیل مشکلات زیاد موجود در این دستگاهها و تجربیات تلخی که از تهیه و فروش این دستگاهها در سالهای گذشته داریم .بنا به سیاست کاری این مجموعه از فروش دستگاههای ریفربیش خودداری می کند .

 

راههای شناسایی کالای ریفربیشد :

بعضی از همکاران متاسفانه لپ تاپ رفریبیش یا رفرش را  بدون جعبه و یا با جعبه تقلبی به عنوان استوک یا اپن باکس بفروش می رسانند . یکی از راه‌های شناسایی کالای ریفربیشد، برچسب زرد یا قرمزی است که در پشت کالا و روی جعبه آن زده شده است، که روی آن نوسته شده است: ریفربیشد. البته در بیشتر موارد فروشنده‌ها این برچسب‌ها را از بین می‌برند تا به آسانی قابل شناسایی نباشد.

البته در مورد گوشی های موبایل براحتی و با کنترل اطلاعات درج شده بر روی کارتن می توان به ارجینال تا رفرش بودن کالاها پی برد . تجربه شخصی خودم براتون بگم .چند سال پیش چند دستگاه گوشی موبایل اپل را از طرف حسابم در دبی خریداری کردم .البته بنده خدا  موقع خرید گفت که یک گوشی رفرش هست . البته گوشی فقط تا هتل کار کرد . و من مجبور شدم گوشی را عودت بدم . اما همونجا به من نشون داد .که جعبه گوشی کاملا شبیه جعبه ارجینال هست .اما اطلاعات درج شده روی گوشی با روی جعبه همخوانی ندارد .

 

 

راه  دیگر برای شناسایی کالای رفرش :

یادداشت کردن شماره سریال و وارد کردن آن در سایت سازنده است. بیشتر برندها به این وسیله ریفربیشد بودن و یا نبودن کالا را به شما گزارش می‌دهند. در مجموع ما پیشنهاد می کنیم .از محصولات رفربیش یا اصطلاحا رفرش خریداری ننمائید .

لپ تاپ ریفربیش یا رفرش چطور به ایران می رسد :

بسیاری از شرکت ها و اشخاص در امارات لپ تاپ های خراب ،تعمیراتی ،اپن باکس و استوک را به صورت کانتینری از کل اروپا و امریکا شمالی جمع آوری می کنند . و این لپ تاپ ها به امارات منتقل می گردد . معمولا انواع لپ تاپ ،کیس ،مانیتور در سوله های بسیار بزرگ قرار می گیرند. و سپس  بر اساس مشخصات فنی و ظاهری تست و دسته بندی می گردند . اما بعضا مشاهده می کنی . که در یک گوشه سوله حجم زیادی از لپ تاپ های رفرش و خراب روی هم انباشته شده . آیا این دستگاهها دور ریخته می شود . خیر

 

معمولا فروشنده با کمک دهها تعمیرکار حرفه ای که دارند . این دستگاهها را تعمیر می کنند این مدل دستگاهها نیز به عنوان رفرش به فروش می رسد . البته بدلیل قوانین بسیار سخت گیرانه امارات فروشندگان در زمان فروش کالا دقیق برای شما مشخص می کنند .این کالاها تعمیری و رفرش هستند . اما بدلیل تجربیات و مشکلات این دستگاهها مجموعه دکونزو هیچ مدل از این نوع لپ تاپ ها یا مانیتورها یا کیس را تامین نمی کند . اما بدلیل قیمت پائین توسط بعضی از افراد سودجو وارد کشور و به عنوان اپن باکس یا استوک بفروش می رسد .

اگر شما از فروشگاهها یا وب سایت های معتبر  مانند قرمزاستوک خرید نمائید . هیچ نگرانی نخواهید داشت .امیدوارم با مقاله رفرش چیست توانسته باشم . راهنمائی کاملی در خصوص این نوع دستگاهها خدمت شما ارائه داده باشم . اگر تخصص ندارید حتما در هنگام خرید لوازم الکترونیکی استوک یا دست دوم با یک دوست حرفه ای همراه باشید یا از مشاوره و راهنمائی همکاران من در قرمزاستوک بهره مند شوید . بی صبرانه منتظر تماس یا پیامهای شما هستیم .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *