آموزش ترفند

صفرتا صد عکاسی حرفه‌ای از محصولات به وسیله‌ی گوشی موبایل

Zero hundred professional photography

نحوه استفاده از تلفن هوشمند خود برای گرفتن تصاویر با کیفیت بالا از محصولاتک

صفرتا صد عکاسی حرفه‌ای از محصولات به وسیله‌ی گوشی موبایل  اگر به دنبال یک روش آگاهانه از نظر بودجه برای گرفتن عکس از محصول خود هستید ، از یک تلفن هوشمند استفاده کنید! این راهنما ، از تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی استودیو و پس از تولید (ویرایش تصاویر) ، شما را در روند کار راهنمایی می کند.

برای مشاهد و خرید کالاهای دیجیتال و استوک  کلیک نمایید

دوربین (تلفن) خود را انتخاب کنید

امروزه اکثر تلفن های هوشمند با دوربین های با کارایی بالا ساخته شده اند. جدیدترین مدل ها مگاپیکسل بیشتر و سنسورهای تصویر بهتر از همیشه دارند و حتی برخی به جای لنزهای تک استاندارد ، از دو یا سه لنز برخوردار هستند. شما باید از جدیدترین مدل با بالاترین شمارش مگاپیکسلی (“MP”) استفاده کنید. همه چیز در این آموزش را می توان با یک دوربین گوشی هوشمند سطح متوسط انجام داد ، بنابراین اگر جدیدترین و بهترین دستگاه را ندارید نگران نباشید.

همه این تلفن ها دارای دوربین هایی با کیفیت 12 مگاپیکسل یا بیشتر هستند که کیفیت تصویر مورد نیاز شما را ارائه می دهند:

آیفون 8 یا جدیدتر
Google Pixel 2 یا جدیدتر
Huawei P20 Pro یا جدیدتر
Samsung Galaxy S8 یا جدیدتر

سه پایه یا پایه برای صفرتا صد عکاسی حرفه‌ای

تثبیت دوربین شما گام مهمی برای اطمینان از شارپ و سازگار بودن تصاویر محصول شماست. گزینه های مناسب بودجه فراوانی در دسترس است بنابراین یک سه پایه ارزش سرمایه گذاری را دارد.

اگر عمدتاً از وسایل کوچک عکس می گیرید ، یک میز سه پایه ای یا رومیزی کار می کند. اگر از وسایل بزرگتر (به عنوان مثال مبلمان) عکس بگیرید ، ممکن است یک سه پایه در اندازه کامل بخواهید. مطمئن شوید موردی که خریداری کرده اید با پیوست کلیپ گوشی های هوشمند همراه باشد یا با آنها سازگار باشد.

اگر قبلاً یک سه پایه دوربین عادی در خانه دارید ، می توانید پس انداز کنید و فقط یک کلیپ گوشی هوشمند برای آن بخرید.

از راه دور بی سیم

لرزش دوربین = عکسهای تار. هر بار که دست شما برای گرفتن عکس روی صفحه ضربه می زند ، در هنگام گرفتن عکس ، خطر لرزش دوربین را دارید. حتی یک حرکت کوچک می تواند تفاوت زیادی در کیفیت و وضوح عکس ایجاد کند و منجر به از دست رفتن جزئیات مهم محصول شما شود. ریموت های بی سیم ارزان قیمت (کمتر از 10 دلار) هستند و از طریق بلوتوث به راحتی به تلفن هوشمند شما متصل می شوند.

لنزهای الحاقی

عکاسی با موبایل راه طولانی را طی کرده و گزینه های لنزهای الحاقی را نیز داشته باشید. یک لنز با زاویه دید عریض می تواند مفید باشد ، خصوصاً برای موارد بزرگتر که قرار گرفتن آنها در قاب دشوار است. یک لنز ماکرو می تواند به نمایش جزئیات یا بافت پیچیده محصول کمک کند. فقط مراقب باشید که لنز انتخاب شده ظاهر محصول شما را مخدوش نکند. به عنوان مثال ، یک لنز چشم ماهی ، نسبت های نادرستی را ایجاد می کند که از لحاظ سبک ظاهری عالی به نظر می رسند ، اما مشتریان شما می خواهند ببینند که محصول واقعاً چگونه است.

بهترین گزینه “بالای قفسه”:

لنزهای لحظه ای تقریباً مورد علاقه همه عکاسان گوشی های هوشمند است – اگر توانایی خرید آنها را دارید.

برنامه های دوربین

انتخاب برنامه دوربین مناسب ، قسمت مهمی از مراحل عکسبرداری است. اکثر تلفن های هوشمند با یک برنامه قابل استفاده ارائه می شوند ، اما برنامه های شخص ثالثی وجود دارد که بسیاری از کنترل های دستی مشابه دوربین DSLR را ارائه می دهند که می توانید برای شخصی سازی نیازهای خود از آنها استفاده کنید.

بسیاری از برنامه های دوربین علاوه بر JPEG استاندارد ، گزینه ای برای عکسبرداری با فرمت RAW را نیز ارائه می دهند. اگر بعداً بخواهید روی رایانه ویرایش کنید ، این می تواند یک گزینه مفید باشد.

حتماً برنامه ای را که می خواهید از آن استفاده کنید بر روی تلفن خود نصب کرده و قبل از عکاسی با آن آشنا شوید.

برخی از گزینه های دارای رتبه برتر برای Apple iOS و Android:

دوربین + 2 برای iOS – 2.99 دلار (این چیزی است که من در این نسخه نمایشی استفاده می کنم)
VSCO برای iOS و Android – خریدهای رایگان + درون برنامه ای
ProCamera برای iOS – 7.99 دلار
Lightroom برای iOS و Android – استفاده رایگان. ویژگی های پیشرفته و قابلیت همگام سازی با نسخه Cloud و دسک تاپ به عضویت Adobe Creative Cloud نیاز دارند – از 9.99 دلار در ماه
دوربین FV-5 برای آندروید – نسخه Lite رایگان ، حق بیمه 3.95 دلار
نمای بالایی از آیفون روی سه پایه روی میز نصب عکاسی محصول DIYPin It

اکنون که مطالب خود را جمع کردید ، وقت آن است که استودیوی خود را تنظیم کنید و همه چیز را در جای خود قرار دهید.

Zero hundred professional photography

برای راه اندازی آتلیه خود به 3 مورد نیاز دارید:

یک سطح صاف ، یک زمینه ساده و یک منبع نور.

سطح

یک سطح صاف را در فضایی انتخاب کنید که فضای کافی برای پس زمینه ، محصول و سه پایه / تلفن هوشمند داشته باشد.

زمینه

برای بهترین نتیجه از یک پس زمینه سفید یا خاکستری ساده استفاده کنید که باعث منحرف شدن محصول نشود. یک “رفتگر” سفید به بهترین وجهی کار می کند زیرا فضای پشت و زیر محصول را پر می کند ، و همچنین به بازتاب نور روی محصول کمک می کند.

کاغذ بدون درز سفید انتخاب خوبی است و یافتن آن در هر فروشگاه عکاسی آسان است. کاغذ یا پارچه سفید نیز می تواند کارساز باشد. فقط اطمینان حاصل کنید که پس زمینه شما از محصول شما گسترده تر است و کل قاب تصویر را پر می کند تا مجبور به برش شوید.

برای محصولات کوچک ، یک تنظیم روی میز کار می کند. شما می توانید از خودتان استفاده کنید یا یک چادر سبک حرفه ای خریداری کنید.

برای محصولات بزرگتر ، باید با آویختن یک رول کاغذ سفید بدون درز از یک پایه ، یا چسباندن به دیوار ، یک جارو بزرگتر درست کنید.

روشنایی

صفرتا صد عکاسی حرفه‌ای و نور نرم و پخش شده برای عکسبرداری از تصاویر محصول بهترین است. برای بدست آوردن آن دو راه وجود دارد:

اگر نور طبیعی در دسترس باشد ، کار با آن ساده ترین و رایگان است. نور خورشید روشن و غیر مستقیم بهترین است. با استفاده از کارت گزاف گویی برای بازتاب نور طبیعی اطراف محصول خود ، سایه ها را پر کنید و از هر طرف روشنایی ایجاد کنید.

اگر در شب یا در اتاقی که نور طبیعی در آن محدود است عکس می گیرید ، می توانید از نور مصنوعی استفاده کنید. به دست آوردن نتایجی که می خواهید هنگام استفاده از نور مصنوعی به چالش بکشید ، چالش برانگیز است ، بنابراین اگر می دانید که این مسیر را طی می کنید ، احتمالاً ایده خوبی است که در برخی تجهیزات نورپردازی ، مانند چادر سبک یا کیت جعبه نرم ، سرمایه گذاری کنید.

نمای مستقیم راه اندازی عکاسی

نمای مستقیم راه اندازی عکاسی محصول آیفون DIY با تلفن روی سه پایه ، پس زمینه سفید ، صفحه کف برای پر کردن نور
محصول خود را قرار دهید
مطمئن شوید که محصول شما تمیز و آماده دوربین است (به عنوان مثال برچسب ها و غیره را بردارید).  نور خود را تنظیم کنید تا سایه ها به حداقل برسد.

اگر خود به خود نمی ایستد ، ممکن است لازم باشد محصول را روی یک پایه قرار دهید یا آن را به چیزی تکیه دهید. اگر چیزی مانند کلاه یا کیف عکس می گیرید ، آن را با دستمال کاغذی یا لباس پر کنید تا پر به نظر برسد.

تلفن هوشمند خود را آماده کنید برای صفرتا صد عکاسی حرفه‌ای

لنز خود را تمیز کنید! تلفن های ما دائماً در دست / جیب / کیف پول ما هستند و در نتیجه آنها انواع لکه ها و آوارها را جمع می کنند. اگر قاب گوشی هوشمند شما براق یا درخشان است ، بهتر است آن را برای عکسبرداری بردارید

اگر از راه دور شاتر بی سیم استفاده می کنید ، آن را با توجه به دستورالعمل های سازنده (معمولاً بلوتوث استاندارد) با تلفن هوشمند خود جفت کنید.

نمای نزدیک صفحه نمایش تلفن با برنامه دوربین که در محصول DIY home studio seting عکس می گیرد آن را پین کنید

صفحه بلاگ ما در ویرگول : قرمزاستوک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *