آموزش ترفند

روش های کاربردی بازگردانی اطلاعات از لپ تاپ آسیب دیده

Restore data from laptop

انواع روش های کاربردی بازگردانی اطلاعات از لپ تاپ آسیب دیده

بازگردانی اطلاعات از لپ تاپ خوشبختانه این روزها به آسانی امکان پذیر شده و روز به روز در دنیای تکنولوژی شاهد پیشرفت های زیادی هستیم. در ابتدا شما باید در نظر داشته باشید که کدام قسمت از لپ تاپ شما آسیب دیده وباتوجه به قسمت آسیب دیده وارد عمل بازگردانی شوید.

در صورتی که لپ تاپ شما آسیب دیده است و بدنبال یک لپ تاپ حرفه ای و با قیمت مناسب میگردید میتوانید از مشاوران قرمز استوک در این زمینه کمک بگیرید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

امکان بازیابی اطلاعات کامپیوتر شکسته یا از کارافتاده

  • کامپیوتری که به هیچ عنوان کار نمی کند و یا مشکل سخت افزاری به مانند مادربرد سوخته، نمایشگر شکسته و کارت گرافیک خراب شده دارد.
  • کامپیوتری که راه اندازی و بوت نشده و یا اینکه ویندوزش بالا نمی آید.
  • ویندوز کامپیوتری که بد عملکرده و قابل استفاده نیست و شما مجبور به نصب سیستم جدیدی بروی آن هستید

خوشبختانه، اگر هارد دیسک شما کاملأ از بین نرفته باشد شما می توانید نه تنها فایل ها بلکه تنظیمات و برنامه های مورد نیازتان را به کامپیوتر جدید انتقال دهید.

خارج کردن هارد دیسک از کامپیوتر خراب و اتصال آن به دستگاه جدید

در حقیقت اولین گام برای بازیابی اطلاعات کامپیوتر شکسته و نجات برنامه ها و دیتاهای مورد نیاز از کامپیوتر شکسته و خاموش، آن است که هارد دیسک را از آن خارج کرده و به کامپیوتر جایگزین مورد نظرتان متصل کنید.

مراحل جدا کردن هاردیسک از کامپیوتر

برا انجام این کار ابتدا باید کامپیوتر را از برق کشیده و اگر تصمیم به بازیابی اطلاعات لپ تاپ دارید باید علاوه بر جدا کردن از منبع برق، باتری را نیز از آن خارج کنید. به یاد داشته باشید که انجام این کار از صدمه زدن به مادر برد در صورتی که سالم مانده باشد و حتی خودتان جلوگیری خواهد کرد.

در ارتباط با کامپیوترهای دسکتاپی، اول باید کیس را باز کنید که پس از انجام این کار، درایو را در قسمت جلو مشاهده خواهید کرد و در مورد لپ تاپ نیز باید با یک پیچ گوشتی ریز، پیج و مهره ها را باز کرده و آن وقت احتمالا هاردیسک را در پایین یا پهلو خواهید دید. پس از یافتن هارد، با دقت و خیلی آرام تمام اتصالات و کابل ها را از آن جدا کرده و آماده فرایند ریکاوری شوید.

اتصال هارد دیسک قدیمی به کامپیوتر جدید

با روش های متفاوت برای این کار از باکس هارد اکسترنال یا enclosure استفاده کرده و هارد قدیمی را داخل آن قرار دهید و سپس آن را با استفاده ازUSB به کامپیوتر جدید متصل نمایید.

همچنین می توانید از درایوهای اکسترنال با آداپتور استفاده کنید که از یک طرف به هارد دیسک و از طرف دیگر توسط USB به کامپیوتر جدید متصل می شوند و اگر رایانه جدید، از نوع دسکتاپی است می توان، دیسک قدیمی را به عنوان یک درایو داخلی ثانویه اضافه کرد. به هنگامی که درایو قدیمی بر طبق روش های مذکور به رایانه جدید متصل شد، شما می بایستی قادر به دیدن تمام فایل های قدیمی باشید و از این پس وارد مرحله بازیابی اطلاعات خواهید شد.

بازیابی و انتقال اطلاعات هارد دیسک قدیمی به کامپیوتر جدید

همان طور که ذکر شد شما در این مرحله از بازیابی اطلاعات کامپیوتر شکسته ، می توانید به فایل های قدیمی در رایانه جدید خود دسترسی داشته باشید. به هر حال، این مرحله بزرگترین گام رو به جلو شما در بازیابی اطلاعات خواهد بود. اکنون شما امکان آن را دارید که فایل های مورد نیازتان را پیدا کرده و آنها را به صورت دستی به کامپیوتر جدید کپی کنید.

اگر چه انجام این کار خیلی آسان نیست ولی حداقل می تواند اطلاعات شما را نجات دهد. خوشبختانه، ابزارهایی برای بازیابی های اتوماتیک به طور آسان و کامل نیز وجود دارند که به عنوان یکی از آنها می توان به برنامه Zinstall Computer Rescue Kit اشاره داشت. لازم به ذکر است، این ابزار حتی می تواند برنامه ها، ایمیل ها، شخصی سازی ها، تنظیمات، اسناد و سایر موارد را نیز بازیابی کند.

اجرای برنامه Zinstall Computer Rescue Kit

حال می توانید برنامه Zinstall Computer Rescue Kit را که به طور اتوماتیک درایو قدیمی را تشخیص داده، اجرا و گزینه انتخاب را تأیید کنید و به مرحله بعد بروید. اگر شما تصمیم دارید که تنها بخشی از برنامه ها یا فایل ها را ریکاوری کنید، می توانید از منوی پیشرفته برای انتخاب آنها استفاده کنید.

اما اگر تمایل به بازیابی اطلاعات به طور کامل دارید، گزینه Next را انتخاب و به مرحله بعدی بروید. پس از آن نیز می توانید با گزینه Go پروسه بازیابی اطلاعات کامپیوتر شکسته را شروع نموده و پس از تکمیل فرایند ریکاوری می بینید که به آسانی برنامه ها و فایل های تان را از کامپیوتر خراب نجات داده اید.

برای دیدن مقالات مرتبط کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *